Cesta: Archiv vydání / 2009 / 10 / Počítač pro každého 10/2009


Počítač pro každého 10/2009 (27.4. 2009)

Moderní počítače neslouží jen ke kancelářským pracím, k brouzdání na internetu či k hraní her, ale mnoho lidí na nich také přehrává video a filmy. Koneckonců vybavit počítač monitorem s vysokým rozlišením, mechanikou přehrávající moderní média či kvalitní reprosoustavou vyjde oproti pořízení klasického domácího kina o mnoho levněji. V PPK 10/2009 se zaměříme právě na video v počítači – poradíme vám, jaký zvolit přehrávač, jak si poradit s různými formáty videa, jak dostat do počítače televizi, a také odpovíme na nejčastější otázky.

Otestovali jsme také LCD monitory s plným vysokým (HD) rozlišením. Ale těšit se můžete i na další zajímavá témata: Odhalíme vám, že internet v mobilním telefonu je praktický a dostupný každému, podíváme se na to, kde na internetu hledat informace o hokeji, a přineseme též tipy na užitečné kalendáře, diáře a připomínače, díky nimž už nikdy na nic nezapomenete.

V praktických návodech si ukážeme, jak snadno zabezpečit soukromá data na počítači, který sdílíte s více lidmi, jak poznat programy a nástroje, jež zpomalují běh vašeho počítače, jak pracovat s efekty v textovém dokumentu, jak přehrávat video (a jak vytvářet komiks), a mnoho dalšího.

Na bezplatně přiloženém CD naleznete kromě sbírky přehrávačů videa a kalendářů/připomínačů též pěkný bonus. Plná verze turistického průvodce „300 nejkrásnějších měst, obcí a památek lidové architektury“ se bude hodit těm, kdo se v nadcházející turistické sezoně chystají poznat zajímavá místa naší vlasti.

Tvorba www stránek