Cesta: Archiv vydání / 2008 / 21 / Počítač pro každého 21/2008


Počítač pro každého 21/2008 (27.10. 2008)

Zatímco v trhovci nabízejícím „zaručeně pravé tepláky Adibas“ poznáte podvodníka velmi snadno, na internetu to tak jednoduché není. Proto jsme téma jedenadvacátého čísla PPK vyhradili právě podvodům na internetu. Po přečtení našeho podrobného, avšak i pro začátečníka pochopitelného článku si na vás žádný internetový „koumák“ nepřijde. Co se internetu týče, představíme vám ještě zbrusu nový, rychlý a bezpečný prohlížeč od Googlu a poradíme vám, kam se na internetu vydat za fotbalem.

Sledujete na počítači filmy? Pak si možná vyberete z pětice širokoúhlých LCD monitorů, jejichž srovnání v PPK 21/2008 naleznete. A pokud máte rádi momentky, možná by stálo za to pořídit si některý ze čtyř velmi malých digitálních fotoaparátů. Zároveň vám poradíme, jak spravovat pořízené fotografie tak, abyste i po delší době byli schopni nalézt konkrétní snímek, a přineseme vám i návod na ovládání zajímavého programu, který s tím může pomoci.

Z praktických návodů stojí dále za zmínku popis, jak obnovit nechtěně smazaná data, a návod na ovládání nástroje, který vám usnadní tisk (částí) webových stránek. Nejen pracující pak jistě ocení i porci návodů, jak pracovat s kancelářskými balíky – dozvíte se, jak pracovat s funkcemi a se skrytými daty v Excelu a jak formátovat čísla v Calcu, a v neposlední řadě jistě oceníte i praktické tipy (nejen) pro Word.

S turistickou sezonou jsme se sice již téměř rozloučili, ale možná právě proto je nyní čas sednout si k počítači a plánovat výlety na příští rok. Pomoci by vám s tím mohla publikace „Půvabné vyhlídky na Čechy“, kterou získáte zdarma na přiloženém CD. Na kompaktním disku dále najdete antivirové a antispywarové programy a sbírku aplikací pro správu a prohlížení fotografií.

Tvorba www stránek