Cesta: Archiv vydání / 2008 / 18 / Počítač pro každého 18/2008


Počítač pro každého 18/2008 (15.9. 2008)

Už přes deset let pomáháme našim čtenářům, aby se neztratili v džungli počítačů a internetu. Aby se však neztratili ani na cestě autem, ani na pěším výletě, jako hlavní téma PPK 18/2008 jsme vybrali GPS navigace. Nezůstaneme však jen u recenzí více než desítky automobilových i turistických přístrojů. Celý systém GPS zjednodušeně popíšeme, přičemž pozornost věnujeme i jeho (často opomíjeným) nevýhodám.

Abyste nekupovali zajíce v pytli, vyzkoušeli jsme za vás spoustu různých šikovných přístrojů: nejlevnější multifunkční tiskárny, dva výkonné kompaktní fotoaparáty, Full HD kameru, zajímavý LCD monitor a další. Můžete se také těšit na článek o bezpečnosti (nejen) na internetu. Podrobně a srozumitelně vám totiž popíšeme, kde se berou, jak se šíří a jak škodí viry, červy a trojské koně. Samozřejmě přidáme i rady, jak se této „havěti“ bránit. Nebo vás bude spíše zajímat, jak je to s úspornými režimy či jak by se měly správně psát e-maily?

V praktických radách a návodech se mimo jiné dozvíte, jak zrychlit start i běh zpomaleného operačního systému, jak do Windows XP doinstalovat šikovnou nabídku Start známou z Windows Vista, jak ve Windows Vista vypalovat a jak ukládat dokumenty do univerzálního formátu PDF.

Dalších šest čísel PPK je za námi, takže tentokrát dostanete k časopisu opět DVD (a opět zcela zdarma). Ve 4,7 GB zábavy, poučení a šikovných programů naleznete mimo jiné plnou verzi encyklopedie Jak se věci pohybují, kurz angličtiny Millenium a více než 100 dalších šikovných programů, z nichž za speciální zmínku stojí zejména ty v rubrikách Bezpečný počítač a Výukové programy.

Tvorba www stránek