Cesta: Archiv vydání / 2008 / 15 / Počítač pro každého 15/2008


Počítač pro každého 15/2008 (28.7. 2008)

Pokud si myslíte, že retušování vad na fotografiích, tvorba grafických prvků pro dokumenty nebo malování pěkných obrázků jsou doménou pouze profesionálů, v PPK 15/2008 vás přesvědčíme o opaku. V rubrice Téma čísla důkladně rozebereme malování v počítači se zaměřením na digitální fotografii. Popíšeme, co vše lze na počítači malovat, na co si přitom dát pozor, které šikovné programy můžete zdarma použít, a přineseme i mnoho praktických návodů.

Dále se budeme věnovat bezplatnému telefonování přes internet a televizi v počítači. První téma rozebereme ve třech podrobných návodech na používání programu Skype – z nich si vyberou jak začátečníci, tak pokročilí, ale i ti, kteří Skype již běžně používají a chtěli by pomocí něj levně volat i mimo internet. Navíc představíme šikovné zařízení: telefon pro Skype i pevnou linku v jednom. Pokud jde o druhé téma, přineseme řadu odpovědí na časté dotazy a slovníček pojmů z oblasti digitální televize.

Z hardwaru jsme za vás vyzkoušeli tři šikovné fotoaparáty, jednu videokameru a zařízení umožňující propojit počítače přes elektrické zásuvky. V praktických návodech se dozvíte, jak si snadno vytvořit vlastní internetové stránky, jak se správně chovat k počítači, jak při práci s počítačem ulevit očím, jak si přizpůsobit editor Word a mnoho dalšího.

Případné čekání na lepší počasí si můžete ukrátit pomocí vynikající závodní hry „Championsheep Rally“, kterou naleznete na zdarma přiloženém CD. Jeden až čtyři hráči se postaví na start v roli roztomilých oveček, avšak na několika tratích je nečeká pouze souboj s časem a se soupeři, ale také s vlkem a s různými jinými škůdci a překážkami. Na CD naleznete i programy určené pro malování a úpravu fotografií a sbírku šikovných hudebních přehrávačů.

Tvorba www stránek