Cesta: Archiv vydání / 2008 / 13 / Počítač pro každého 13/2008


Počítač pro každého 13/2008 (23.6. 2008)

Chystáte se na dovolenou, ale bez počítače to nepůjde? V tom případě bude ideálním společníkem na cestu malý a lehký notebook. Abyste měli snazší výběr, otestovali jsme pro vás tři modely, které i s operačním systémem pořídíte za cenu pod 25 000 Kč. Dále v PPK 13/2008 naleznete test osmi zajímavých myší různých kategorií, test šikovného fotoaparátu, test schopného domácího počítače a článek o nové verzi bezdrátové sítě Wi-Fi.

Druhým tématem letošního třináctého čísla je vypalování. Nebudeme opakovat již mnohokrát řečené, ale zodpovíme dotazy našich čtenářů týkající se právě této oblasti. Dále vám poradíme, kam na internet umístit (dovolenkové) fotografie, představíme vám volně dostupné programy pro měření rozměrů různých objektů na monitoru a (pra)rodičům úspěšných školáků přineseme tipy na zajímavé dárky za vysvědčení.

V praktických návodech vám poradíme, jak vytvořit grafy složené z obrázků, jak sdílet kalendář po internetu, jak pracovat s tabulkami v textových dokumentech, jak doostřit méně vyvedené fotografie a mnoho dalšího.

Na zdarma přiloženém CD naleznete velmi užitečný bonus – mapy střední a jižní Evropy. Nejde však o pouhé mapy v elektronické podobě, ale o komplexní nástroj, jehož pomocí si můžete naplánovat trasy svých cest a výletů v klidu domova. Věříme, že mapy patnácti států střední a jižní Evropy osloví většinu našich čtenářů. Dále se můžete těšit na programy, které pomohou udržet počítač fit, na sadu zajímavých her a samozřejmě na tradiční rubriky.

Tvorba www stránek