Cesta: Archiv vydání / 2008 / 04 / Počítač pro každého 4/2008


Počítač pro každého 4/2008 (18.2. 2008)

Cena dobře vybaveného notebooku se pohybuje kolem 20 000 Kč, ale potřebujete-li počítač méně výkonný – třeba jen na kancelářské práce –, stačí mnohdy i polovina. Není proto divu, že stolní počítače kupují lidé stále méně. Do PPK 4/2008 jsme proto zařadili test šesti levných notebooků, z nichž si určitě vybere každý.

Pokud je váš současný počítač už příliš pomalý, nemusíte hned kupovat nový. Pokud operační systém přeinstalujete, může se z „léty opotřebovaného stařečka“ znovu stát „statný mládenec“. V podrobných návodech, uveřejněných na šesti stranách, se tedy věnujeme reinstalaci systému Windows XP – poradíme vám, jak a co zálohovat, jak systém nainstalovat, jak zálohovat a obnovit ovladače hardwaru a jak (nově nainstalovaný) systém aktualizovat.

Na dalších stránkách časopisu se dočtete například o šikovném programu na správu a úpravu fotografií, o kompaktním fotoaparátu vhodném zvláště na cesty a o multimediálních funkcích Windows Vista a také vám poradíme, jak si zřídit vlastní internetové stránky. Dalších patnáct stran vyplňují praktické návody – dozvíte se například o šikovném grafickém editoru pro děti a o programu na diagnostiku počítače a seznámíte se s návodem, jak v textovém editoru vytvořit obaly na CD/DVD.

Na zdarma přiloženém CD najdete plnou verzi komplexního balíku bezpečnostních programů nazvaného Norton Internet Security 2008, a to s licencí na čtvrtletní bezplatné aktualizace. Čeká na vás také porce programů z oblasti multimédií a diagnostiky a nechybějí ani pravidelné rubriky Novinky, Servis a Zajímavosti.

Tvorba www stránek