Cesta: Archiv vydání / 2007 / Počítač pro každého 23/2007 – úvodník


Počítač pro každého 23/2007 – úvodník

Vážení čtenáři, s blížícími se vánočními svátky se děti těší na dárky, obchodníci na vysoké tržby a my ostatní zase na to, až bude po svátcích a pomine nákupní shon. Zcela bez nákupů se bohužel asi neobejdeme, ale při vhodném využití internetu můžeme alespoň omezit cestování a také ušetřit čas, zbytečně strávený v přeplněných obchodech. Prostřednictvím internetu je totiž možné nejen porovnat vlastnosti různého zboží a vyhledat prodejce s nejvýhodnější cenou vybraného výrobku, ale zboží také objednat a zaplatit. V internetových obchodech dnes seženete snad už téměř všechno. Nenechávejte však ani tyto nákupy na poslední chvíli. Kromě rizika, že požadované zboží bude těsně před Vánoci (byť třeba jen dočasně) vyprodáno, je tu nebezpečí, že zahlcené zásilkové firmy nebo přepravní společnosti nestihnou balíček včas doručit. Místo hromady dárků by pak pod stromečkem byla jen (v lepším případě) složka potvrzených objednávek - vánoční dárek na konci ledna sice také potěší, ale nebylo by to už ono. Téma dnešního čísla se věnuje internetovým obchodům, a tak si přečtete o výhodách internetového nakupování i o jeho možných úskalích. Těm, kdo s nákupy v těchto obchodech teprve začínají, poradíme, jak se v takové elektronické prodejně orientovat, i to, jak za vybrané zboží zaplatit. Najdete tu také celou stránku adres obchodů s nejrůznějšími druhy zboží.

Další články jsou tentokrát věnovány domácí zábavě - přehrávání a nahrávání filmů a potřebnému vybavení domácího kina. V rubrice Představujeme vás seznámíme s několika novinkami – tentokrát přišly na řadu dva kompaktní digitální fotoaparáty, herní konzole a adaptéry určené k propojení počítačů do malé sítě prostřednictvím elektrického vedení. Největší část časopisu je však jako obvykle věnována praktickým návodům: dočtete se například, jak snadno zveřejnit své fotografie v internetovém fotoalbu, jak používat plánovací kalendář a jak uložit dokumenty do univerzálního formátu PDF.

Na přiloženém cédéčku najdete plnou verzi logické hry a výběr programů, které vám usnadní zálohování souborů či tvorbu originálních šetřičů obrazovky. Nechybějí ani pravidelné rubriky Zajímavosti a Novinky.

Ivan Heisler, šéfredaktor

 

Tvorba www stránek