Cesta: Archiv vydání / 2007 / Počítač pro každého 22/2007


Počítač pro každého 22/2007 (12.11. 2007)

PPK 22/2007 vychází v době, kdy zbývá šest týdnů do Vánoc, a je tedy ten pravý čas začít shánět dárky pro své blízké. Proto hlavním tématem tohoto čísla jsou tipy na vánoční dárky. Dalším rozsáhlejším tématem je spyware – jde o špionské programy a RSS kanály. V obou případech se dozvíte všechny potřebné teoretické informace a seznámíte se s praktickými návody.

Uživatelům, kteří se chystají na Vánoce pořídit nový počítač, představíme notebook se zabudovanou kamerou a počítač zabudovaný v LCD monitoru. Dále představíme multimediální přehrávač iPod nano, zrcadlovku vhodnou pro začátečníky, elegantní kompaktní fotoaparát, bezdrátový telefon s možností volání přes Skype bez zapnutého počítače a televizní tuner, který přijímá analogový i digitální signál. Dále jsme připravili články o vyhledávání a nahrazování dat v tabulkách, o způsobu převodu dokumentu v PDF do jiného formátu; v praktických návodech se dozvíte, jak bezztrátově ořezávat obrázky ve formátu JPG, jak zálohovat filmová DVD, jak ve Windows Vista nastavit rodičovskou kontrolu a mnoho dalšího.

Na CD jsme zařadili velmi zajímavou budovatelskou strategickou hru. Její název zní ZOO Empire a napovídá, že si v ní můžete vybudovat vlastní zoologickou zahradu. Rodiče menších dětí jistě ocení, že jde o hru, která neobsahuje žádné násilí. Dále na CD najdete sbírku softwarových kalkulaček a programy pro stahování videí z populárního serveru YouTube.com. A nechybějí ani oblíbené rubriky Novinky, Zajímavosti a Servis.

Tvorba www stránek