Cesta: Archiv vydání / 2007 / 05 / Počítač pro každého 5/2007 – úvodník


Počítač pro každého 5/2007 – úvodník

Vážení čtenáři, většina z vás má v počítači uloženy spousty fotografií, ať naskenovaných, nebo (stále častěji) pořízených digitálním fotoaparátem. Každému z těchto uživatelů se někdy jistě hodí možnost zvlášť povedené nebo památeční fotografie vytisknout na papír. I když fotografie vytištěné v domácích podmínkách jsou dražší než ty z fotolabu, má domácí tisk své kouzlo a své výhody. Dobrou zprávou pro uživatele je, že tisk ve výborné kvalitě zvládnou i levnější tiskárny. Hlavním tématem tohoto vydání je právě test barevných tiskáren, které můžete použít pro tisk fotografií. V testu na stranách 12 až 19 najdete šest tiskáren: tři z nich jsou určeny pouze pro tisk fotografií o velikosti pohlednice a další tři jsou běžné tiskárny formátu A4, které lze použít i pro běžnou kancelářskou práci. Podívejte se, jak jednotlivé modely v našem testu dopadly.

Na CD najdete vedle nových verzí různých užitečných programů a dvanácti her také plnou verzi česko-anglického a česko-německého slovníku WinGED. Tento elektronický slovník obsahuje více než 150 000 výrazů základní slovní zásoby pro každý směr překladu. Věřím, že se stane užitečnou pomůckou pro každého, kdo s německými nebo s anglickými texty alespoň občas pracuje nebo kdo komunikuje se zahraničím.

Opět po roce přicházíme s anketou. Jejím prostřednictvím nám můžete sdělit, jak jste s naším časopisem spokojeni, co vám v něm chybí a co bychom naopak měli vynechat, zkrátka jak jej zlepšit, aby více vyhovoval vašim potřebám. V části nákladu určené pro Českou republiku je vložen anketní lístek pro případ, že chcete anketu vyplnit na papíře a poslat nám ji poštou. Těm, kdo mají přístup k internetu (a také slovenským čtenářům), však doporučuji vyplnit formulář umístěný na našich internetových stránkách, a to na adrese www.ppk.cz/anketa2007. Stovka vylosovaných respondentů od nás dostane film na DVD a jeden z vás se může těšit na novou tiskárnu. Děkuji vám za pomoc a těším se na vaše příspěvky.

Ivan Heisler, šéfredaktor


Tvorba www stránek