Cesta: Archiv vydání / 2006 / 23 / Počítač pro každého 23/2006 – PDF


Jak převést CD do formátu MP3

K časopisu jsou tentokrát a zcela mimořádně přiložena dvě cédéčka a na jednom z nich jsou namluveny klasické české pohádky. Abyste si je však mohli poslechnout i na svých MP3 přehrávačích, budete je muset nejprve převést do „empétrojek“. Jak na to prostřednictvím freewarového programu CDex, to vám ukážeme
v tomto článku.


Autem (nejen) po Evropě

Internet nabízí mnoho zajímavých služeb a informací, které dokáží člověku hodně pomoci na cestách do více i méně vzdálených míst. Jedněmi z nejpopulárnějších jsou webové stránky s mapami, na nichž lze vyhledávat různá místa, objekty a trasy mezi nimi. Mnohým uživatelům však nestačí tyto služby v rámci naší republiky a rádi by měli k dispozici podrobné mapy celé Evropy. Takové mapy poskytuje server Map24.com. Jeho velkou předností je, že ač není český, komunikuje s našincem v jeho rodném jazyce.


Kde hledat na webu sníh a lyžování

Přituhlo a nejenom na horách napadl sníh, a tak si můžeme zimu zpříjemnit nejrůznějšími zimními radovánkami, jako je klouzání po sněhu na všem možném. Pokud také patříte mezi vyznavače zimních sportů, jistě se vám budou hodit tipy na internetové stránky, z nichž se dozvíte, jak je na tom se sněhem vaše oblíbené horské středisko, případně kde si můžete sehnat ubytování.

 


 

Přílohy ke stažení

Autem (nejen) po EvropěAutem (nejen) po Evropě (463.29 KB)
Jak převést CD do formátu MP3Jak převést CD do formátu MP3 (344.79 KB)
Kde hledat na webu sníh a lyžováníKde hledat na webu sníh a lyžování (196.08 KB)
Tvorba www stránek