Cesta: Archiv vydání / 2006 / 20 / Počítač pro každého 20/2006 – úvodník


Počítač pro každého 20/2006 – úvodník

Vážení čtenáři, na každém kroku se přesvědčujeme, že se v dnešním světě neobejdeme alespoň bez základní znalosti některého cizího jazyka. Ať už se potřebujete domluvit se šéfem jako zaměstnanec zahraniční firmy, nebo s někým na zahraniční dovolené, anebo naopak s cizinci, kteří jsou na dovolené u nás, vždy se hodí znát alespoň několik základních slovíček z angličtiny, španělštiny, francouzštiny, italštiny nebo němčiny. Zvláště angličtinu využijete také při práci s počítačem. Ne všechny programy a jejich nápovědy jsou lokalizovány do češtiny, spousta užitečných programů je jen v angličtině, stejně jako naprostá většina internetových stránek.

My, kdo jsme se žádný cizí jazyk (možná s výjimkou ruštiny) nenaučili v mládí ve škole, teď tento nedostatek doháníme, jak se dá. Jestliže si i vy chcete rozšířit anglickou nebo německou slovní zásobu, vyzkoušejte bonus na přiloženém cédéčku. Ve spolupráci s firmou EasySoft jsme pro vás připravili plné verze programů určených pro výuku anglického a německého jazyka. Programy EasyLanguage AngličtinaNěmčina vám pomohou s učením slovíček a s procvičováním jejich správné výslovnosti a také s gramatikou.

Hlavní téma tištěné části časopisu jsme tentokrát věnovali všem, kdo používají Windows XP. Tento operační systém je sice lokalizován do češtiny a při jeho obsluze se bez angličtiny nejspíš obejdete, ale i tak se vám doufám budou hodit rady a tipy týkající se nastavení, která vám pomohou práci s počítačem zefektivnit a zpříjemnit.

Přeji vám hodně úspěchů jak při studiu jazyků, tak při zkoumání záludností vašeho operačního systému.

Ivan Heisler, šéfredaktor

 

Tvorba www stránek