Cesta: Archiv vydání / 2006 / 19 / Počítač pro každého 19/2006 – úvodník


Počítač pro každého 19/2006 – úvodník

Vážení čtenáři, opět se přiblížil termín veletrhů Invex a Digitex, které jsou již tradičně jedním z vrcholů sezony v oborech výpočetní techniky a komunikací a také spotřební elektroniky. Jak odborníci, tak zájemci z řad spotřebitelů najdou na brněnském Výstavišti v týdnu od 9. do 13. října expozice řady tuzemských i zahraničních firem.

Nás těší zejména to, že velké firmy, které se dosud soustřeďovaly spíš na firemní zákazníky, obracejí svou pozornost k domácnostem a nabízejí více produktů a služeb určených pro „normální lidi“. Doufám, že se to v jednotlivých expozicích projeví a že díky tomu bude veletrh zajímavější.

Většinu návštěvníků určitě zaujmou stánky výrobců digitálních fotoaparátů. Ti na letošní podzim připravili řadu velmi atraktivních novinek. Určitě nepřehlédnete ani nejnovější přístroje pro domácí zábavu – velké ploché televizory s LCD panely a plazmovými obrazovkami, připravené pro příjem digitálního TV vysílání, a další elektronické lahůdky do obýváku i do kapsy.

Pozadu nezůstanou ani společnosti telekomunikační. Například Telefónica O2 hodlá na veletrhu představit svou novinku – IPTV neboli přenos televizního vysílání realizovaný prostřednictvím internetu.

Hitem letošní sezony jsou satelitní navigační systémy. Přístroje vybavené barevnými displeji a hlasovým výstupem jsou veliké tak akorát a hlavně se dají pořídit za přijatelné ceny. Navíc mohou plnit i jiné funkce, než je určování polohy, navigace a zobrazování map. Určitě navštivte halu B – najdete v ní expozici nazvanou „GPS navigace pro každého“.

Jedním z témat Invexu je tradičně také bezpečnost. Stejně jako v minulých letech i letos mohou zájemci navštívit středeční Antivirovou konferenci (koná se 11. 10. dopoledne), kterou pořádá naše vydavatelství ve spolupráci s předními odborníky. Účast je pro všechny posluchače bezplatná. Pozvánku na konferenci a program přednášek najdete na straně 56. Na shledanou na Invexu a Digitexu!

Ivan Heisler, šéfredaktor

 


 

Tvorba www stránek