Cesta: Archiv vydání / 2006 / 16 / Počítač pro každého 16/2006 – úvodník


Počítač pro každého 16/2006 – úvodník

Vážení čtenáři, na přiloženém cédéčku tentokrát najdete speciální bonus, určený nejen pro zájemce o řidičské oprávnění, ale pro všechny účastníky silničního provozu. Jednoduchý program Autoškola 2006 obsahuje více než 800 otázek z oficiálních testů autoškoly. Otázky si můžete buď prohlížet a učit se správné odpovědi, nebo se z otázek můžete dát vyzkoušet. Program nemusíte ani instalovat, stačí jej zkopírovat na pevný disk.

Pro děti (a pro jejich rodiče) jsme připravili plnou verzi programu Tradiční české pohádky. Tento program obsahuje pět českých pohádek, které si můžete buď přečíst, nebo poslechnout. Pohádky jsou vhodné i pro děti, které se učí anglicky nebo španělsky – všechny pohádky jsou kromě češtiny namluveny také právě v těchto dvou jazycích.

Jestliže nechcete řídit auto a nelibujete si ani v pohádkách, možná vám přijde vhod některý z třiceti programů na práci s hudbou v počítači.

Hlavním tématem tohoto vydání PPK je „digitální obývák“. Digitální technika se totiž ve stále větší míře uplatňuje v oblasti domácí zábavy. Všechny nás čeká přechod na digitální televizní vysílání a digitální fotoaparáty a digitální videokamery se staly samozřejmostí. Posloucháme hudbu ve formátu MP3 a můžeme si stahovat filmy z internetu. Propojení osobního počítače s televizorem a se zvukovou aparaturou už není jen pro technické nadšence – nabízejí se řešení vhodná i pro běžné domácnosti. Podívejte se na stranu 10.

Prázdniny pomalu končí, a tak příští vydání PPK vyjde už za čtrnáct dní, tedy v pondělí 4.  září. Nezapomeňte se tedy v prvním zářijovém týdnu zastavit v prodejně tisku. Počítač pro každého č.  17/2006 bude jako přílohu obsahovat dévédéčko. DVD bude opět plné užitečných programů. Kromě plných verzí několika encyklopedií a programů pro děti vám nabídneme také plnou verzi aktuálních jízdních řádů železniční a autobusové dopravy na rok 2006. V tištěné části časopisu příště najdete mimo jiné velký test osobních počítačů vhodných pro školáky a studenty. To všechno za nezměněnou cenu 55 Kč.

Ivan Heisler, šéfredaktor

 

Tvorba www stránek