Cesta: Archiv vydání / 2006 / 15 / Počítač pro každého 15/2006 – úvodník


Počítač pro každého 15/2006 – úvodník

Vážení čtenáři, po dlouhé a vydatné zimě si pro nás letošní počasí připravilo neméně vydatné horko. Ani nevím, který z těch dvou extrémů je horší. Dlouhé dny a sluneční svit sice působí blahodárně na naši psychiku, ale tělo (alespoň to moje) trpí vedrem, před kterým se nedokážeme chránit jinak než útěkem do přechlazených klimatizovaných budov nebo ponořením do vody, vlivem vysokých teplot zamořené jedovatými sinicemi.

Pokud je vaší jedinou klimatizací elektrický větráček, možná se vám v tomto počasí zasteskne po dlouhých zimních večerech, kdy se můžete posadit ke krbu, popíjet svařené víno a při pohledu do plamenů se těšit na letní sluníčko. Teď je nejvyšší čas vzít si dovolenou a schovat se do lesa, nebo se naopak zavřít doma v chládku a pustit si počítač, přečíst si nějakou knížku či časopis. Já o dovolené určitě udělám to první.

Nejdříve však musím společně s kolegy v redakci dokončit přípravu tohoto vydání, abyste měli o dovolené co číst. Věřím, že v něm najdete několik nových užitečných rad, jak používat počítač nejen pro zábavu, ale i pro užitek. Poradíme vám, jaké zařízení si pořídit na přenos dat z počítače do počítače, jak si stáhnout film z internetové půjčovny a jak najít spojení v internetovém jízdním řádu. Začátečníky uvedeme do problematiky komprimace souborů a poradíme vám, jak zacházet s bateriemi. Představíme vám digitální videokameru, počítačovou hru vytvořenou podle nového filmu Walta Disneyho a také jeden hudební přehrávač. Přeji vám příjemný zbytek prázdnin.

Ivan Heisler, šéfredaktor

 


 

Tvorba www stránek