Cesta: Archiv vydání / 2006 / 13 / Počítač pro každého 13/2006 – úvodník


Počítač pro každého 13/2006 – úvodník

Vážení čtenáři, léto definitivně začalo. Poznáme to nejen podle kalendáře, ale také podle teploměru a podle toho, jak se plní plovárny a vůbec všechna místa u vody. Školákům a studentům začínají prázdniny, a zatímco si naši politici (doufám) lámou hlavy tím, jak sestavit co nejlepší funkční vládu na několik příštích let, my ostatní fandíme fotbalistům a chystáme se na dovolenou.

Asi by bylo zbytečné radit vám, jak máte fandit fotbalistům (chtěl jsem napsat „našim fotbalistům“, ale v době uzávěrky tohoto vydání ještě nevím, zda český tým na šampionátu postoupí ze základní skupiny do dalších bojů). Záleží na vkusu každého z nás, jestli dáme přednost pivu lahvovému doma u televize, nebo točenému v restauraci či na náměstí, anebo se raději půjdeme projít po lese a výsledky utkání se dozvíme až z novin. Chcete-li však co nejvíce zápasů sledovat v přímém přenosu a jste-li v dosahu signálu digitálního televizního vysílání, pořiďte si set-top box. Jak tuto kouzelnou krabičku vybrat a jak ji připojit k televizoru, to najdete v návodu na straně 42.

Co se týče přípravy na dovolenou, v tom vám poradit můžeme. Internet totiž nabízí spoustu užitečných informací, které vám pomohou ušetřit čas i peníze a díky nimž se také můžete vyhnout možným problémům. V článku na straně 9 přinášíme několik tipů na internetové stránky, které byste při plánování dovolené určitě měli navštívit.

Ať už však budete trávit dovolenou na cestách v dalekých zemích, nebo raději doma na zahrádce, můžete během léta pořídit spoustu pěkných a zajímavých fotografií. Budete-li chtít podělit se o některé z nich s ostatními a třeba i něco vyhrát, pošlete nám své snímky do letní fotosoutěže. Najdete ji na internetové stránce www.dfv.cz a můžete si tam také prohlédnout obrázky, které byly do soutěže dosud přihlášeny. Těším se na vaše fotografie a přeji vám pěknou dovolenou.

Ivan Heisler, šéfredaktor

 


 
  • .
  • .

Tvorba www stránek