Cesta: Archiv vydání / 2006 / 06 / Počítač pro každého 6/2006 – úvodník


Počítač pro každého 6/2006 – úvodník

Vážení čtenáři, tentokrát je hlavním tématem vydání test domácích počítačů vhodných kromě běžného použití také k hraní her. Do prodejní ceny 20 000 Kč včetně DPH se vešly velmi dobře vybavené počítače (bez monitoru, ale včetně operačního systému Windows XP). Můžete se o tom přesvědčit na stranách 10 až 16.

Jelikož je stále ještě březen – měsíc internetu, věnovali jsme v tomto vydání velkou pozornost právě tomuto médiu. Na stranách 35 až 38 najdete články o tom, jaká nová nebezpečí na nás v internetu číhají a jak se jim vyhnout. Poradíme vám, jak se při používání internetu chovat, aby riziko poškození či odcizení vašich dat bylo co nejmenší.

Na přiloženém CD-ROM je 45 různých programů a prográmků, které vám práci s internetem usnadní nebo zpříjemní. Rozhodně vám doporučujeme aspoň některé z nich vyzkoušet. Největším tahákem bezpochyby budou dvě plné verze programů. Jedním z těchto programů je světově známá a populární závodní hra Trackmania Nations. Při ní se skvěle pobaví každý, kdo si rád hrál nebo ještě stále hraje s autíčky, a také každý, kdo se někdy chtěl stát automobilovým závodníkem. Čeká na vás devadesát různých tratí a také možnost zazávodit si prostřednictvím internetu s dalšími hráči. Druhým je StudioLine Photo Basic 3 – špičkový program pro organizaci, správu a úpravu digitálních fotografií. Jeho jedinou „chybou“ je to, že není k dispozici v české verzi. Anglického ovládání se však nemusíte bát. Na straně 27 najdete k tomuto programu návod, který vám vysvětlí základní operace s obrázky. Máte-li v počítači uloženy nějaké snímky, například pořízené digitálním fotoaparátem, nainstalujte si program StudioLine Photo Basic a využijte jeho možnosti.

Přeji všem krásné jaro.

Ivan Heisler, šéfredaktor


Tvorba www stránek