Cesta: Archiv vydání / 2006 / 05 / Počítač pro každého 5/2006 – úvodník


Počítač pro každého 5/2006 – úvodník

Vážení čtenáři, s blížícím se jarem mnozí z nás plánují jarní úklid. Při té příležitosti by si uživatelé počítačů měli uklidit také ve svém PC. Na přiloženém cédéčku je k tomu připravena sbírka užitečných programů a jeden videonávod a v časopisu najdete i návod na použití jednoho takového programu. Vaší pozornosti doporučujeme také článek o tom, jak vypálit samospustitelné disky CD a DVD.

Příznivcům digitální fotografie připomínám, že se blíží uzávěrka naší zimní fotosoutěže. Až do konce března můžete své obrázky přihlašovat prostřednictvím internetové stránky www.dfv.cz. Na autory nejlepších snímků čekají v každé z několika kategorií hodnotné výhry – připraveny jsou programy na úpravu obrázků, pouzdra na fotoaparáty a další ceny. Nechcete-li se soutěže zúčastnit s vlastními fotografiemi, aspoň se podívejte na rozsáhlou galerii přihlášených snímků. Většinou jde o velmi povedené obrázky. V době, kdy píšu tento úvodník, bylo do soutěže přihlášeno už 999 snímků.

S koncem března se blíží i termín přiznání daně z příjmů za loňský rok. Čeká-li tato povinnost také vás, možná využijete elektronické formuláře umístěné na přiloženém cédéčku. Na CD jsou pokyny k vyplnění daňového přiznání a příslušné formuláře ve formátu PDF, které si můžete doma vytisknout a vyplnit ručně. Ještě užitečnější jsou však formuláře v podobě dokumentů tabulkového procesoru MS Excel: takový formulář totiž za provede všechny potřebné výpočty.

Jako bezplatný bonus najdete na CD několik příběhů slavného Čtyřlístku, které určitě potěší vaše děti.

Ivan Heisler, šéfredaktor


Tvorba www stránek