Cesta: Archiv vydání / 2006 / 04 / Počítač pro každého 4/2006 – úvodník


Počítač pro každého 4/2006 – úvodník

Vážení čtenáři, blíží se březen, který je tradičně zasvěcen knihám, ale v posledních letech také internetu. Také letos nás čeká řada zajímavých akcí zaměřených na propagaci tohoto média. Telekomunikační firmy nám nabízejí stále rychlejší internetové připojení a stále širší a pestřejší je také nabídka informací a služeb prostřednictvím internetu dostupných. Abyste se v této nabídce lépe orientovali, v tomto vydání PPK věnujeme internetu a jeho možnostem několik článků. Dočtete se o videotelefonování přes internet, o bezdrátovém připojení prostřednictvím technologie Wi-Fi a o schránkách elektronické pošty, které nabízí server Google. Na přiloženém CD najdete videonávod na telefonování přes internet prostřednictvím služby Skype (na CD je samozřejmě i program Skype).

Kolem internetu se točí také rozhovor, který nám poskytla ministryně informatiky. Jeho část si můžete přečíst v listárně na straně 47, celý rozhovor najdete na přiloženém cédéčku. Počítače však neslouží pouze k přístupu na internet. Občas si také potřebujeme vytisknout něco na papír, ať je to dopis, nebo nějaký pěkný barevný obrázek. Přečtěte si test barevných laserových tiskáren – jejich pořizovací cena je sice vyšší, ale ti, kdo tisknou často, díky nižším provozním nákladům ušetří.

Grafice je věnován také bonus na přiloženém cédéčku. Připravili jsme pro vás zkušební verzi grafického programu Adobe Photoshop Elements 4.0, kterou můžete bezplatně používat po dobu 30 dní od instalace. Tento nástroj, určený pro domácí uživatele a fotoamatéry, vznikl z programu Adobe Photoshop, který používají profesionální grafici. Některé složitější funkce byly vynechány, jiné – snadněji použitelné – naopak přibyly. Jediná nevýhoda tohoto programu je v tom, že zatím není k dispozici v české verzi. I tak vám mohu doporučit, abyste si práci s ním vyzkoušeli.

A kdo nemá zájem o grafiku, ten si může přehrát ukázky z nových filmů, které budou v nejbližší době uvedeny v našich kinech.

Ivan Heisler, šéfredaktor


Tvorba www stránek