Cesta: Archiv vydání / 2006 / 03 / Počítač pro každého 3/2006 – PDF


Dokonalý přehled o souborech

Kapacita pevných disků dnes umožňuje ukládat na ně velké množství dat nejrůznějších formátů. Další data máte jistě vypálena na CD či DVD nebo uložena na jiných výměnných médiích. Abyste se v té záplavě pracovních souborů, empétrojek, videosouborů a fotografií doslova „neutopili“, je nejlepší vytvořit si jejich přehlednou databázi neboli katalog. Jak na to za pomoci programu Disk Explorer, to si ukážeme v tomto článku.

 


Udělejte si pořádek ve svých CD a DVD!

Existuje celá řada specializovaných programů pro tvorbu kartoték a obalů na média CD/DVD. Často však nutí uživatele učit se ne zcela intuitivní rozhraní a zadávat o médiích různé, pro běžného člověka až obskurní údaje, jako je třeba kameraman filmu. Jste-li příznivci řešení „jednoduše a účinně“ nebo si rádi děláte věci „po svém“, pak čtete ten správný článek. Přinášíme totiž návod na tvorbu kartotéky a přebalů na nosiče CD/DVD v tabulkovém a textovém procesoru.

 


Jak se používá flash disk

I zařízení, jehož použití se některým zdá samozřejmé, může jiným připravit řadu otázek a záhad. Podle ohlasu některých čtenářů se proto podrobněji zaměříme na doplněk zvaný (vedle mnoha jiných názvů) USB flash disk.

 


Přílohy ke stažení

Dokonalý přehled o souborechDokonalý přehled o souborech (330.59 KB)
Jak se používá flash diskJak se používá flash disk (484.42 KB)
Udělejte si pořádek ve svých CD a DVD!Udělejte si pořádek ve svých CD a DVD! (254.54 KB)
Tvorba www stránek