Cesta: Archiv vydání / Počítač pro každého 21/2011


Počítač pro každého 21/2011 (10. 10. 2011)

Data jsou zpravidla cennější než počítač, v němž jsou uložena. Do rubriky Téma čísla jsme proto připravili 25 ověřených tipů na práci s daty. Poradíme vám, jak data utřídit a jak je snadno prohledávat. Podíváme se na přenos dat na fyzických médiích i na přenos uskutečněný prostřednictvím internetu. Řeč bude také o tom, jak data zálohovat a jak předejít jejich ztrátě. Stranou nezůstane šifrování dat ani jejich bezpečné mazání.

Protože digitální fotoaparát už není zařízením jen pro technické nadšence, je třeba hledět i na jeho vzhled. V našem testu si třeba i ty nejnáročnější dámy vyberou přístroj, který poslouží třeba i jako módní doplněk – přesto však nabídne skvělou kvalitu fotografií. Podrobně vám také představíme populární tablet Apple iPad 2. Z dalších článků stojí za zmínku například přehled operačních systémů mobilních telefonů (včetně jejich výhod a nevýhod) a článek o tom, jak poznat, když internetový obchodník zamlžuje termín dodání objednaného zboží.

V praktických návodech se naučíte hromadně upravovat a přejmenovávat fotografie, jednoduše zálohovat, pracovat se schránkou ve Windows,šifrovat data a třeba i vytvářet faktury. Představíme vám též užitečné programy pro tvorbu a uchovávání kvalitních hesel a pro připomínání svátků a výročí

Zdarma přiložené CD přináší šachový simulátor Grand Master Chess, který zaručeně pobaví jak úplné začátečníky, tak zkušené šachisty. Hrát můžete jak proti počítači s různými úrovněmi obtížnosti, tak proti skutečným protihráčům. Na CD dále naleznete výběr redakcí prověřených programů prosprávu, ochranu a zálohování dat a stejně tak výběr nejlepších programů kancelářských.


Tvorba www stránek