Cesta: Archiv vydání / Počítač pro každého 12/2007 – úvodník


Počítač pro každého 12/2007 – úvodník

Vážení čtenáři, léto se blíží a většina z vás se chystá na prázdniny nebo na dovolenou. A určitě si s sebou vezmete nějaký fotoaparát – nejraději digitální –, který vám pomůže zachytit a uchovat obrázky z dalekých cest nebo třeba chvíle pohody strávené doma na zahrádce. Aby se vám později lépe vzpomínalo a abyste se fotografiemi mohli také někomu pochlubit, měly by to být fotky co nejlepší. Abyste toho dosáhli, je dobré se na dovolenou s fotoaparátem trochu připravit. S dobrou výbavou a při využití několika dobrých rad to bude snadné. Přečtěte si článek na stránkách 10 až 13. Poradíme vám, jak správně fotit v různých situacích, a také kterými doplňky se na cesty vybavit, aby vám fotoaparát dobře sloužil a aby vás nezaskočil nějaký nenadálý problém.

Zájemce o výkonný počítač, který by se hodil i pro hraní náročných her, tentokrát potěšíme testem počítačových sestav určených pro hráče. V testu se sešly tři různě výkonné a různě vybavené sestavy (i s monitorem) s cenou do 25 000 Kč (včetně DPH). Kromě toho vám představíme jeden „supervýkonný“ počítač a také notebook, který díky své výbavě a velikosti plně nahradí stolní sestavu. V těchto případech však bude zájemce o vysoký výkon nebo o „nadupaný“ přenosný počítač muset sáhnout do kapsy aspoň třikrát hlouběji.

Jako přílohu tohoto vydání jsme pro vás připravili dévédéčko, plné skvělých her a užitečných programů. Zahrajte si výbornou strategickou hru Stalingrad a nainstalujte si plnou verzi jízdních řádů. S tímto programem budete mít k dispozici aktuální vlakové i autobusové jízdní řády celé České republiky a jízdní řády městské hromadné dopravy více než šedesáti českých měst.

Věřím, že i tento užitečný program vám pomůže při prázdninovém cestování.

Ivan Heisler, šéfredaktor


Tvorba www stránek