Cesta: Archiv vydání / Počítač pro každého 11/2010


Počítač pro každého 11/2010 (10. 5. 2010)

Zejména bulvární média ráda informují o obětech počítačové kriminality a zveličují hrozby, které ve virtuálním prostředí číhají. Počítačů a internetu se přitom rozhodně není třeba bát. Na druhou stránku jistá dávka opatrnosti a prevence je nanejvýš vhodná. Proto jsme se opět rozhodli podívat na téma bezpečnosti „od podlahy“, ale objektivně. V PPK 11/2010 vám poradíme, jak zabezpečit (nový) počítač. Neomezíme se však jen na kyberkriminalitu, ale podíváme se také na ochranu počítače před nehodami, přírodními živly, omyly uživatele a v neposlední řadě na ochranu dětí před nevhodným obsahem.

Do velkého testu jsme si tentokrát zapůjčili velmi módní velké notebooky s numerickou klávesnicí a s cenou do 15 000 Kč. Dozvíte se, který takový notebook poslouží nejlépe jako náhrada stolního PC. Dále jsme se zaměřili na problematiku televize v počítači – poradíme vám, jak televizi přijmout, ovládat, přehrávat, nahrávat, a přidáme i tipy na další zajímavé funkce. Máte-li doma více počítačů, možná že vás zaujme článek o sdílení a přenosu dat v domácí síti. A v rubrice Rádce kupujícího tentokrát představíme nejlepší kapesní MP3 přehrávače, stolní Blu-ray přehrávače, 24" LCD monitory a Wi-Fi routery.

V rámci praktických návodů opět přinášíme sadu užitečných rad, které si vyžádali naši čtenáři. Ukážeme vám, jak digitalizovat VHS kazety, jak upravit vzhled excelovských tabulek, chcete-li je tisknout, jak ve Wordu pracovat s obrázky a v PowerPointu s grafy, jak zálohovat a řešit potíže s programy ve Windows 7, a mnoho dalšího.

Zdarma přiložený disk je opět naplněn zajímavým obsahem. Těšit se můžete na nástroj novaPDF 7 Lite Desktop, který umí vytvářet dokumenty formátu PDF a pracovat s nimi, dále na dokumentární film ze světa ryb  a také na oblíbenou excelovskou tabulku k nadcházejícímu MS v ledním hokeji. V duchu ústředního tématu čísla nebudou chybět ani ty nejdůležitější bezpečnostní programy, jež by měl člověk nainstalovat ještě před připojením počítače k internetu.


Tvorba www stránek