Cesta: Archiv vydání / Počítač pro každého 8/2008


Počítač pro každého 8/2008 (14.4. 2008)

Bezpečnost počítače je téma, o které by se měl zajímat každý uživatel počítače. Protože však málokdo má chuť a čas sledovat aktuální trendy na poli elektronické kriminality, je nejlepší volbou nainstalovat si balík chránící proti všem možným druhům hrozeb. V PPK 8/2008 naleznete popis devíti takových balíků, přičemž se samozřejmě dočtete, jaké jsou jejich výhody a nevýhody. A aby toho nebylo málo, v reakci na aktuální dění jsme přidali článek o podvodném získávání citlivých dat – o takzvaném phishingu.

Příznivci digitálního videa se mohou těšit na test tří zajímavých videokamer. V rádci nakupujícího nabídneme tentokrát porovnání navigačních přístrojů GPS, tunerů DVB-T a digitálních zrcadlovek. A abyste si při zkoušení různého softwaru nezahltili počítač, otestovali jsme programy pro rychlou komunikaci po internetu a programy pro snadné zálohování dat.

Na sedmnácti stranách praktických rad a návodů se mimo jiné dočtete, jak sloučit data z různých tabulek, jak převést film z DVD do komprimovaného souboru, jak získat zvuk ze souboru s videem, jak nastavit čerstvě nainstalovaná Windows Vista a mnoho dalšího.

Na přiloženém CD najdou čtenáři populární program Zoner Photo Studio 10 Classic pro správu a úpravu fotografií. Pomocí tohoto nástroje můžete fotografie stáhnout do PC, odstranit jejich nedostatky, automaticky nebo kreativně je upravit, ale také je přehledně archivovat a dále spravovat. Kromě pravidelných a oblíbených rubrik, jako je například rubrika Hry, se můžete těšit i na dvě desítky pěkných spořičů obrazovky.

Tvorba www stránek