Cesta: Archiv vydání / Počítač pro každého 8/2007 – úvodník


Počítač pro každého 8/2007 – úvodník

Vážení čtenáři, neustále se rozvíjející a zrychlující internet nám nabízí spoustu možností, jak ušetřit čas, námahu i peníze při různých činnostech. Mnozí z nás už přestali docházet na poštu, na finanční úřad nebo do banky a na komunikaci prostřednictvím internetu se připravují další úřady a instituce.

Z pohodlí své pracovny či kanceláře však můžete také nakupovat, a to různé zboží i služby. Na internetu najdete veškeré potřebné informace o nabídce nejrůznějšího zboží, o jeho vlastnostech i o cenách. Je pak už jenom na vás, zda si zboží (a obchod, v němž budete nakupovat) prostřednictvím internetu pouze vyberete, nebo si ho také objednáte, anebo zda jej rovnou na internetu také zaplatíte.

Některé služby a některé druhy zboží, jako například počítačové programy, hudební nahrávky, filmy nebo i literaturu, vám může prodejce prostřednictvím internetu také doručit. Jiné zboží, jako je třeba spotřební elektronika nebo nábytek, je nutno fyzicky přemístit ze skladu výrobce nebo z obchodu na vaši adresu. V tom případě se opět můžete rozhodnout, jakým způsobem se tak stane. Můžete si předměty dát poslat poštou nebo jinou dopravní službou, nebo si je u obchodníka vyzvednout osobně. Vždy pak máte několik možností, jak za nákup zaplatit. Různých variant a jejich kombinací je velké množství a mnoho je také obchodníků, kteří své zboží prostřednictvím internetu nabízejí. Abyste se v této džungli lépe orientovali, poradíme vám, jak si vybrat ten správný obchod, jakých možností placení můžete využít, jaká jsou rizika spojená s internetovým nákupem a jak se jim vyhnout. Budete-li vědět, jak na to, může být vše snadné a pohodlné.

Na CD opět najdete užitečný bonus. Jde o plány třinácti velkých českých měst. Jako správná elektronická mapa vám tento program nabízí nejen pohled na příslušný plán ulic v různých měřítkách, ale také nejrůznější možnosti vyhledávání. A tak se vám už nestane, že byste při cestě do svého krajského města nebo při návštěvě naší metropole zabloudili. Přeji vám šťastnou cestu, a to nejen při cestování myší po mapě.

Ivan Heisler, šéfredaktor


Tvorba www stránek