Cesta: Archiv vydání / Počítač pro každého 8/2006 – úvodník


Počítač pro každého 8/2006 – úvodník

Vážení čtenáři, tentokrát jste společně s Počítačem pro každého dostali ještě jeden časopis. Jmenuje se Broadband pro každého a je celý věnován internetu. A to internetu širokopásmovému (angl. broadband) neboli takzvaně vysokorychlostnímu. Na dvaatřiceti stránkách tohoto nového měsíčníku budete pravidelně nacházet nejrůznější informace jak o nových technologiích a o různých způsobech připojení k internetu, tak především o možnostech jeho využití. V časopisu najdete řadu článků psaných pokud možno srozumitelným jazykem, tak abychom užitečné informace o internetu zpřístupnili co nejširší skupině čtenářů. Širokopásmový internet totiž zdaleka není určen jen pro velké firmy a neznamená jen to, že díky lepšímu připojení mohou uživatelé rychleji stahovat a posílat různá data. Nové technologie jsou jen podmínkou k praktickému využití nového obsahu a nových služeb, které jsou prostřednictvím širokopásmového internetu dostupné. Věřím, že v našem novém časopisu najdou spoustu zajímavých a užitečných informací jak firmy, tak domácnosti. Nechybí ani slovníček pojmů, který vám postupně přiblíží význam „záhadných“ termínů a zkratek, s nimiž se v této oblasti setkáte.

Dalším dárkem, který jsme pro vás připravili, je karta, která vás seznámí s významy jednotlivých kláves na počítačové klávesnici. Měla by být praktickou pomůckou hlavně pro začátečníky. Další karty (věnované základům ovládání Windows a dalších programů) najdete jako přílohy příštích vydání našeho časopisu. Postupně tak získáte sadu návodů, které vám nebo vašim blízkým pomohou jak při prvních pokusech ovládnout počítač, tak při každodenní práci s ním.

Děkujeme všem, kteří nám napsali své názory a připomínky k minulému vydání s přiloženým DVD, a těšíme se na vaše další dopisy. Nebojte se nás kritizovat a napište nám, co se vám v našem časopisu nelíbí. Kritické dopisy nám pomáhají nejvíce a často vám díky nim dokážeme pomoci odstranit problémy, se kterými se nám svěříte.

Ivan Heisler, šéfredaktor


Tvorba www stránek