Cesta: Archiv vydání / Počítač pro každého 6/2005 – úvodník


Počítač pro každého 6/2005 – úvodník

Vážení čtenáři, kalendářní jaro už je tady, ale zima se jen pomalu a neochotně smiřuje s tím, že rtuť teploměru stoupá nad nulu – na horách (a bohužel také na některých silnicích) je tedy sněhu stále víc než dost. Ať už máte sníh rádi, nebo ne, dobrou zprávou je to, že den je už zase delší než noc. Konec zimy však kromě sluníčka a jarních prázdnin přinesl také několik událostí významných pro oblast informačních technologií.

Koncem února se v americkém Orlandu konala světová výstava PMA, věnovaná fotografii a fotografům. Zprávu z této akce si můžete přečíst na stranávh 18  a 19. Digitální fotoaparáty jsou také hlavním tématem tohoto vydání. Ačkoli na novinky z veletrhu PMA si v našich zeměpisných šířkách musíme ještě nějaký ten pátek počkat (ale určitě vám aspoň některé z nich ještě před prázdninami představíme), na našem trhu je i tak dost zajímavých přístrojů, které si zaslouží naši i vaši pozornost. Tentokrát se v redakci PPK sešly čtyři pětimegapixelové přístroje: tři kompaktní a jeden s osminásobným optickým zoomem.

Vrcholem předjarní sezony je bezesporu hannoverský CeBIT, největší světový veletrh informačních a komunikačních technologií. Několik postřehů z této výstavy najdete v rubrice Novinky.

Digitální fotoaparáty a novinky z CeBITu však nejsou to jediné, co v tomto vydání najdete. Kromě tradičních šestnácti stránek návodů, představení nového notebooku a dvou výukových cédéček pro děti jsme pro vás připravili i články o virech v elektronické poště, o „žertovných“ e-mailech, kterým byste se měli vyhnout, a také o přípravě vlastních WWW stránek.

Přeji vám hodně sluníčka a úspěšné zvládnutí jarní únavy.

Ivan Heisler, šéfredaktor

 
  • .
  • .

Tvorba www stránek