Cesta: Archiv vydání / Počítač pro každého 4/2009 – PDF


Potisk a evidence CD/DVD

Téměř každému uživateli se doma hromadí různá CD a DVD. Ať už to jsou filmová DVD, hudební CD, různá média se zálohami fotografií či jiných dat nebo disky přiložené k časopisům, přesáhne-li jejich počet určité (relativně malé) množství, těžko si lze pamatovat, co je kde uloženo. Řešením je disky popsat a zaevidovat.


Bezpečnost od A do Z

Počítač patří k samozřejmým součástem našeho života. Využíváme jej při práci nebo studiu, hledání a ukládání důležitých informací, komunikaci s přáteli, správě fotografií a videa, zábavě, vedení účetnictví a při ovládání účtu v bance. Jenže někteří lidé si z počítačů a internetu udělali svůj způsob obživy na úkor ostatních.


Jak zálohovat mobil

Představte si, že byste ztratili mobil. Přístroj sám byste možná oželeli, ale jistě by vás mrzela ztráta důležitých čísel a údajů. Proto se vyplatí data z mobilního telefonu zálohovat do počítače. K tomu však musíte mobil s počítačem propojit a také použít vhodný ovládací program.


Jednoduchá evidence CD a DVD

Už se vám někdy stalo, že jste nemohli najít nějaký program, film, písničku, fotografii či dokument, o nichž jste bezpečně věděli, že jsou uloženy na některém z vašich CD/DVD? Nejvyšší čas udělat si ve svých discích pořádek. Nemusíte se však pouštět do nějaké časově náročné katalogizace, stačí označit jednotlivá média a vytvořit jednoduchý přehled v tabulkovém procesoru.


Přehledný seznam filmových DVD

Kdo nechce vytvářet přehledy filmů a hudebních CD v kancelářských programech, ten může využít některý z hotových jednoúčelových programů. Nemusíte vymýšlet strukturu tabulek, stačí program nainstalovat a můžete rovnou začít zadávat údaje do připravené databáze.


 

Přílohy ke stažení

Bezpečnost od A do ZBezpečnost od A do Z (860.44 KB)
Jak zálohovat mobilJak zálohovat mobil (298.82 KB)
Jednoduchá evidence CD a DVDJednoduchá evidence CD a DVD (283.99 KB)
Potisk a evidence CD/DVDPotisk a evidence CD/DVD (380.63 KB)
Přehledný seznam filmových DVDPřehledný seznam filmových DVD (303.84 KB)
Tvorba www stránek