Cesta: Archiv vydání / Počítač pro každého 3/2005 – úvodník


Počítač pro každého 3/2005 – úvodník

Vážení čtenáři, toto vydání vychází přesně na masopustní úterý. Tímto dnem končí třídenní svátek masopustu. Od Popeleční středy (ta je letos 9. února) až do Velikonoc běží čtyřicetidenní půst. Posíleni konzumací vepřového ze zabíjačky a nějakým tím žejdlíkem piva či trochou pálenky, kterých jsme si dopřáli během masopustního veselí, bychom se měli po šest týdnů postit. Takový půst je celkem zdravá věc, ale kdo to má vydržet, že? Nemusíte brát půst tak přísně, ale zdravější strava vám určitě prospěje. Kdo není nábožensky založen, nemusí se připravovat na oslavu křesťanských velikonočních svátků, ale může se těšit na jaro.

Chcete-li si těch pár týdnů čekání na sluníčko zkrátit vylepšováním výkonu svého staršího počítače, přečtěte si článek na straně 9. Dozvíte se, které úpravy se vyplatí provést, které komponenty můžete vyměnit snadno sami a které úkony byste měli svěřit odborníkovi. Poradíme vám také, jak poznáte, že byste se místo úprav starého počítače raději měli poohlédnout po počítači novém. Dalším tématem tohoto vydání je elektronická pošta a její bezpečnost. V článcích v rubrice Internet najdete rady, jak se bránit podvodným e-mailům, které od vás lákají důvěrné informace o bankovních účtech, a jak se vyvarovat bezpečnostních chyb při používání elektronické pošty.

Až se budete chtít odreagovat, vyzkoušejte obchodní strategickou hru Letadla, s. r. o. (Airline Tycoon Evolution), jejíž plnou verzi najdete na přiloženém cédéčku. Přeji vám příjemnou zábavu.

Ivan Heisler, šéfredaktor

 

Tvorba www stránek