Cesta: Archiv vydání / Počítač pro každého 22/2009


Počítač pro každého 22/2009 (26.10. 2009)

Windows 7 přichází! Koncem října se objeví na trhu nová verze operačního systému Windows, která má odstranit všechny problémy nedotažených Windows Vista a konečně tak nahradit spolehlivé, ale bohužel již zastaralé a z hlediska bezpečnosti nevyhovující Windows XP. Nejde však jen o další bublinu? Budou Windows 7 skutečně tak dobrá? Přinesou deklarované výhody? Kolik budou stát? Jaké nároky budou klást na hardware? Na všechny tyto (a mnohé další) otázky odpovíme v PPK 22/2009.

Do spárů naší testovací laboratoře se tentokrát dostalo osm LCD monitorů s plným vysokým rozlišením (tzv. Full HD). Díky tomu se dozvíte nejen to, který LCD monitor je nejlepší, ale také  to, k čemu jsou takové monitory vůbec dobré a na co se při nákupu zaměřit. Dále jsme otestovali například odolné kompaktní fotoaparáty, kvalitní sluchátka i malý notebook na hry. Znovu se zaměříme na problematiku digitalizace televizního vysílání. Dozvíte se, jaké komplikace a nevýhody přinesla a ještě přinese.

V praktických návodech vám krok za krokem popíšeme například to, jak retušovat fotografie, jak převádět video do oblíbených zvukových souborů MP3, jak zmenšit objem souborů, jak přenášet objemná data po internetu a jak pracovat s formuláři v Excelu.

Na přiloženém CD naleznete multimediální pomůcku od renomovaného vydavatelství populárně-naučných programů: Encyklopedii vědy, konkrétně díl zabývající se matematikou a fyzikou. Kromě toho jsme na CD zařadili i výběr těch nejlepších programů pro práci s internetem, dále výběr kalendářů a připomínačů a v neposlední řadě softwarové novinky, například nový, zdarma dostupný antivirový program!

  • .
  • .

Tvorba www stránek