Cesta: Aktuální číslo / PPK 9/2019 vychází 15. dubna


PPK 9/2019 vychází 15. 4. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady a doporučení, jak rozpoznat různé internetové podvody a ubránit se jim. Najdete tu také přehled 14 modelů kamer do auta a tipy na mobilní aplikace a doplňky k telefonu, které využijete při aktivním pohybu. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na použití bonusových programů z elektronické přílohy a také návody na to, jak ve Wordu nastavit barevné pozadí stránky dokumentu a jak pomocí programu PowerPoint jednoduše vytvořit prezentaci fotoalba s hudebním doprovodem.

Internetové podvody

Elektronická pošta není jen skvělý komunikační nástroj, ale také kanál, který je hojně využíván všemožnými podvodníky, šiřiteli poplašných zpráv, pochybnými vtipálky a podobně. Proti většině těchto rizik žádný bezpečnostní program neexistuje, musíte umět taková rizika poznat. Poradíme vám, jak se v této problematice vyznat a nestát se obětí internetového podvodu.

Kamery do auta

Nabízíme vám přehled 14 aktuálních modelů speciálních digitálních videokamer do auta – tyto kamery poslouží jako „černá skříňka“ a pomohou například dodatečně analyzovat dopravní situaci.

S mobilem v pohybu

Mobilní telefon vybavený vhodnými aplikacemi může evidovat pohybovou aktivitu uživatele, případně pomoci udržovat zdravý životní styl. Nabízíme vám tipy na užitečné aplikace, na elektronické doplňky (fitness náramky a sportovní chytré hodinky) a na další příslušenství (pouzdra, držáky).

Přiložené cédéčko

Na PPK CD najdete jako bonus programy Abelssoft StartupStar a Microsoft Image Composite Editor 2.0. Program StartupStar prověří programy a služby, které se spouštějí při startu Windows, a nabídne jejich optimalizaci, a tím i zrychlení startu počítače. Především dokáže detekovat a přehledně zobrazit programy a služby, které se spouštějí, a uživateli doporučí, které mohou být deaktivovány. Spouštění jednotlivých služeb a aktualizací program organizuje a zamezuje tak přetížení počítače, pokud by se spouštělo vše najednou. Program dokáže nainstalovat do počítače doplňkový firewall, který sleduje síťový provoz, odhalit nainstalované aplikace, které se při startu připojují na aktualizační servery výrobce, a tuto činnost zakázat, omezit nebo zpozdit. Pomocí programu Microsoft Image Composite Editor snadno vytvoříte působivou panoramatickou fotografii, kterou se můžete pochlubit známým nebo rodině. Pro její vytvoření potřebujete pouze sadu snímků, které se budou alespoň částečně překrývat. Nemusíte se omezit jen na jednu souvislou řadu snímků, program dokáže poskládat i více řad nad sebou. To se může hodit například v případě, že si chcete poskládat fotografii nějaké velké budovy, před kterou stojíte tak blízko, že se vám celá nevejde do záběru. A to není vše – program dokáže vytvořit panoramatické snímky i z videa. Hlavním tématem cédéčka je rubrika „První pomoc“, obsahující sbírku užitečných programů, které vám pomohou vyřešit nejrůznější problémy s počítačem.

 
  • .
  • .

Tvorba www stránek