Cesta: Aktuální číslo / PPK 8/2019 vychází 1. dubna


PPK 8/2019 vychází 1. 4. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady, jak zprovoznit nefunkční počítač. Najdete tu také přehled fotoaparátů z kategorie zrcadlovek a tipy na užitečné WWW stránky pro žáky a studenty a pro jejich rodiče. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na použití bonusových programů z elektronické přílohy a také návody na to, jak vytvořit databázi pro evidencí knížek v domácí knihovně a jak přehrávat video na displeji mobilního telefonu.

50 rad, jak řešit problémy s PC

Hlavním tématem vydání je výběr praktických rad a tipů, co dělat v případě různých poruch počítače a jeho systému a samozřejmě jak takovým situacím předcházet a jak minimalizovat škody.

WWW stránky pro studenty

Školní mládež a studenti jistě mají internet v malíčku, ale je otázka, jestli využívají ty správné zdroje, které jim při studiu pomohou. Nabízíme vám tipy na možná méně zábavné, ale o to užitečnější internetové stránky jak pro žáky a studenty, tak pro jejich rodiče a učitele.

Výkonné fotoaparáty

Pro běžné fotografování většině uživatelů stačí mobilní telefon. Pro zachycení významnějších událostí nebo pro ty uživatele, kterým fotoaparáty v mobilním telefonu nevyhovují, se vyplatí investovat do kvalitního fotoaparátu. Kdo chce mít plnou kontrolu nad expozicí a chce své fotovýlety absolvovat s velkým fotoaparátem a sadou výměnných objektivů, ten sáhne po některém modelu z kategorie zrcadlovek. Právě na ně se blíže zaměříme, poradíme vám, co od takového fotoaparátu můžete čekat, a nabízíme vám přehled aktuálních modelů výkonných fotoaparátů s velkým snímačem a manuálním ovládáním expozice.

Přiložené cédéčko

Na PPK CD najdete jako bonus plnou verzi programu WinOptimizer a nejnovější verzi kancelářského balíku LibreOffice. Ashampoo WinOptimizer se stará o optimalizaci nastavení počítače, odstranění zbytečností a zvýšení výkonu. Svoje hlavní úlohy provádí plně automaticky. V modernizovaném uživatelském rozhraní naleznete nástroje na vyčištění počítače od zbytečných záznamů v registru Windows, na odstranění nepotřebných dat z pevných disků, na zrychlení internetového připojení i na zvýšení soukromí a na zabezpečení dat v počítači. Soubor optimalizačních nástrojů je připraven diagnostikovat aktuální problémy snižující výkon vašeho počítače a rovnou provést příslušná opatření.

LibreOffice je výkonný kancelářský balík, který může sloužit jako alternativa k placeným aplikacím Microsoft Office. Naleznete zde všechny potřebné aplikace: textový procesor Writer, tabulkový procesor Calc, nástroj Impress na tvorbu prezentací, aplikaci Draw na tvorbu kreseb a diagramů, databázi Base a nástroj Math pro tvorbu matematických vzorců.

Hlavním tématem cédéčka je rubrika „Kancelářské programy“, obsahující výběr nejlepších bezplatných programů a nástrojů využitelných v každé domácí kanceláři.

 
  • .
  • .

Tvorba www stránek