Cesta: Aktuální číslo / PPK 4/2019 vychází 4. února


PPK 4/2019 vychází 4. 2. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady, jak se vyhnout nejčastějším chybám při fotografování a jak pořizovat lepší snímky. Najdete tu také rady a doporučení pro výběr monitoru a tipy na internetové služby, které lze využít pro dálkový přenos dat a pro jejich synchronizaci mezi různými zařízeními. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na použití bonusových programů na obnovu omylem smazaných data na konverzi videa a také návody na to, jak nastavit vlastní tvar odrážek ve Wordu a jak v programu PowerPoint uložit prezentaci jako video.

Názorná fotoškola

V dnešní době fotografuje téměř každý a všechno a občas to podle toho také vypadá. I když nejste profesionální fotografové, není na škodu znát několik zásad a pravidel pro správnou kompozici, a pokud to situace umožňuje, řídit se jimi. Poradíme vám, kterých chyb se vyvarovat a jak docílit toho, aby vaše snímky byly lepší a zajímavější.

Jak si vybrat monitor

Poradíme vám, podle kterých parametrů vybrat počítačový monitor, jenž vám bude nejlépe vyhovovat. Nebudou chybět ani příklady námi vyzkoušených modelů.

Sdílíme a posíláme data on-line

Každý uživatel má v počítači nebo mobilu spoustu dat a tato data je třeba bezpečně zálohovat a sdílet a také k nim přistupovat prostřednictvím různých zařízení a z různých míst. S řešením těchto úloh pomůže internet. Představíme vám nástroje a služby umožňující data posílat, sdílet a ukládat a poradíme vám, jak prostřednictvím internetu sdílet data, která máte uložena v rámci domácí sítě nebo v mobilu.

Přiložené cédéčko

Na PPK CD najdete jako bonus dvě plné verze programů. Any Data Recovery 6 je výkonný nástroj na obnovu nechtěně smazaných dat a vykazuje vysokou úspěšnost záchrany všech běžných typů souborů. Program můžete nechat prohledat kompletní obsah pevného disku, ale i různých výměnných médií, jako jsou USB flash disky nebo paměťové karty z fotoaparátů a mobilních zařízení, aby zjistil, které ze smazaných souborů bude možné obnovit. Případně můžete hledat přímo konkrétní typy dat, tedy například fotografie, textové dokumenty, PDF soubory, excelové tabulky nebo třeba e-maily, zvukové soubory a videa. Converter4Video je intuitivní nástroj na konverzi videa realizovanou pomocí profilů specifických zařízení a platforem. Můžete si tak svá oblíbená videa převést do formátu vhodného např. pro tablety nebo chytré telefony. Hlavním tématem cédéčka je rubrika Sdílení a posílání dat, ve které najdete sbírku praktických nástrojů na jednodušší posílání a sdílení objemných dat.

 
  • .
  • .

Tvorba www stránek