Cesta: Aktuální číslo / PPK 2/2019 vychází 7. ledna


PPK 2/2019 vychází 7. 1. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady, jak sestavit spolehlivou počítačovou síť. Najdete tu také tipy, jak z videozáběrů sestříhat zajímavý film, a přehled různých typů konektorů. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak použít mobilní telefon k nahrávání zvuků a jak ve Windows 10 pohodlně tisknout fotografie.

Budujeme domácí síť

Nabídneme vám rady, tipy a návody, jak propojit několik počítačů s tiskárnou, jak mezi nimi sdílet přístup k internetu a uložená data a jak k této počítačové síti připojit mobilní telefony, televizor a další elektroniku. Poradíme vám také to, jak zajistit potřebný výkon sítě a která zařízení k ní připojit kabelem a která bezdrátově.

Editace videa v PC

Ať už natáčíte video pravidelně, nebo nárazově a používáte k tomu digitální kameru, sportovní kameru, fotoaparát nebo mobil, jistě se zamýšlíte nad tím, jak videonahrávky zpracovat. Když už si dáte tu práci se záznamem pohyblivých obrázků, je škoda nechat je ležet jen na disku počítače nebo na paměťové kartě mobilního telefonu. Článek o videu je věnován jeho zpracování: Najdete v něm rady a tipy, jak z natočeného videa a z pořízených fotografií sestříhat zajímavý film.

Kabely a konektory

Praktický přehled vás seznámí s tím, k čemu slouží různé konektory na počítači a na jeho periferiích a také na spotřební elektronice. Poradíme vám, kterými kabely propojit různá zařízení tak, aby všechno správně fungovalo.

Přiložené cédéčko

Na CD najdete jako bonus plné verze programů Wise Care 365 Pro 5 a EveryLang Pro 3. Wise Care 365 Pro je výkonný správce počítačů s Windows, který odstraní všechny nepotřebné datové pozůstatky a pomůže vám zvýšit ochranu soukromí i výkon počítače. Program dokáže analyzovat obsah počítače a odhalit nepotřebná data na pevném disku, zbytečné záznamy v registru Windows, data v dočasné paměti internetových prohlížečů a případné pozůstatky po aktualizacích operačního systému. Program Wise Care 365 vyčíslí celkovou velikost těchto dat a pak je smaže. Při analýze navrhne i úpravu nastavení Windows, aby bylo možné dosáhnout většího výkonu. Program EveryLang Pro je praktický překladač pro rychlý překlad textu z/do libovolného jazyka. Když v prohlížeči nebo textovém editoru vyberete text, který potřebujete přeložit, a dvakrát stisknete levou nebo pravou klávesu Ctrl, pod místem s aktuálně umístěným kurzorem se zobrazí plovoucí okno s automaticky přeloženým textem. Program umožňuje i přepínat rozložení klávesnice a zobrazit jej a obsahuje i šikovný správce schránky Windows, který sleduje její obsah a uchovává historii textu kopírovaného jejím prostřednictvím. Hlavním tématem cédéčka je rubrika Video v počítači, ve které najdete pečlivě vybranou sbírku nejlepších programů pro přehrávání, úpravu a editaci videosouborů, potřebný balíček kodeků a další praktické nástroje pro práci s videem.

 
  • .
  • .

Tvorba www stránek