Cesta: Aktuální číslo / PPK 1/2019 vychází 21. prosince 2018


PPK 1/2019 vychází 21. 12. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady, jak zprovoznit porouchaný počítač. Najdete tu také informace o tabletech typu „2 v 1“ s klávesnicí a návod, jak nastavit nový telefon s Androidem. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak sestavit panoramatickou fotografii a jak pomocí jednoduchého kreslicího programu vytvořit omalovánky pro děti.

První pomoc pro každý počítač

Počítač se vždy porouchá nečekaně a většinou v ten nejméně vhodný okamžik. S trochou znalostí a systematickým přístupem ale můžete většinu problémů zase rychle napravit. Ukážeme vám, jak postupovat při řešení různých druhů závad: od častých nepříjemností, způsobených zaseklými aktualizacemi Windows, přes chyby způsobující zhoršenou stabilitu systému až po méně časté, ale o to zhoubnější závady hardwaru.

Začínáme s Androidem

Těm čtenářům, kteří si pořizují první zařízení (chytrý telefon nebo tablet) s operačním systémem Android (nebo se k tomu chystají), nabídneme seznámení s tímto systémem a základy jeho ovládání. Provedeme vás prvními kroky s novým chytrým mobilním zařízením: od prvního zapnutí přes základní nastavení až po telefonování a správu kontaktů.

Přenosné počítače „2 v 1“

Tablety „2 v 1“ jsou zajímavá zařízení, která lze používat jako běžný notebook a také jako tablet. Nutným předpokladem pro takové využití je dotykový displej, který umožňuje ovládání přístroje dotykem prstu. Těchto zařízení je na trhu velké množství ve velmi širokém cenovém spektru, my vám některé z těch levnějších představíme a ukážeme vám jejich možnosti.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete nástroj Eset SysRescue Live, umožňující odstranit z počítače škodlivé kódy. Jde o důkladný antivirový systém, který se spouští přímo z CD a běží nezávisle na Windows. CD je vytvořeno jako bootovací, tzn. že systém se spustí ještě před startem hlavního operačního systému, tedy i v případě, kdy nelze z nějakého důvodu spustit sama Windows. Nástroj Eset SysRescue Live umožňuje prozkoumat všechna zákoutí počítače a odkrýt i chytře schované viry a spyware všeho druhu. Samozřejmostí je on-line aktualizace antivirových řetězců. Obsahuje také další nástroje: Jedná se o poznámkový blok, prohlížeč fotografií, aplikaci pro správu souborových systémů (GParted), prohlížeč PDF souborů (ePDFViewer), správce souborů (Midnight Commander) a internetový prohlížeč (Chromium). K dispozici je i vzdálená správa systému pomocí aplikací Team Viewer a Bomgar.

 
  • .
  • .

Tvorba www stránek